Masírovat a pomáhat můžete i bez dřiny. Čím více budete odpočívat, tím lepší výsledek může být.

Jak řešit své i jiných tělesné bolesti a bolístky - bez dřiny, kdykoliv a kdekoliv?

Naučte se dobře Bowenovu techniku a dokážete pomoci i tam, kde se léta nedařilo.

To není vychloubání. My víme, že to jde. Chcete to umět také?

Vyberte si, co Vás zajímá:

arrow
Kdy se koná nejbližší kurz?Ceník a přihláška...

Co lidé říkají o kurzech?

Rozhodně stojí za to si to pořídit! O tom vůbec nepochybuji. Můžeš mít tisíc poznámek a stejně vždycky uděláš něco špatně, resp. jinak. Tohle je přesné a pěkné vedení.

Jolana Ryplová, videa BowenKlub-Profi 1
Jolana Ryplová, videa BowenKlub-Profi 1 Obnova kondice

Děkuji za skvělý víkend, ve kterém jsem se poznala s partou prima lidí a hlavně "naučila" pod Tvým trpělivým, odborným a lidským vedením úžasnou techniku. Z kurzu jsem odcházela a stále jsem plná nadšení a motivovaná k dalšímu objevování a studování. Těším se na další kurz a setkání, měj se krásně a ještě jednou moooc děkuji,
Irena

Irena Hořejšová, Prezenční masérský kurz laik

Kurz se mi moc líbil. Místo i čas a také to, že bylo možné si vše pořádně vyzkoušet. Výborně vše vysvětluješ, což je moc důležité, protože skripta jsou na mne místy docela odborná 🙂. Ale asi je třeba dodržet zásady i formální, navíc je to odborný kurz.


Díky Tvému vysvětlení se vše dobře chápe. Uvidíme, jak to půjde v praxi. Neodolala jsem, a párkrát jsem v pondělí sem tam něco použila, protože si o to klientovo tělo samo řeklo. Nešlo to neudělat. Většinou se dostavila okamžitá úleva, prostě je to výborná technika. Překvapilo mne, kolik si toho z kurzu pamatuji, takže opravdu moc díky.

Katka Volková, Prezenční masérský kurz laik

Úplně jiný pohled na člověka Bowenovou technikou. Používám ji v ordinaci a také moje fyzioterapeutka. Už podle okamžitých reakcí se bude tato technika velmi používat a pomáhat. Celostní medicína je v medicíně čím dál více opouštěna, díky rozdrobení do oborů. Bowenova technika mně znovu ujistila o komplexnosti a bude mi nadále pomáhat v mém oboru.

Mudr. Hana Šedivá, Prezenční masérský kurz
Mudr. Hana Šedivá, Prezenční masérský kurz Praktický lékař pro dospělé

Ahoj Danuško, moc děkuji za víkendový kurz, byl dostačující výklad, dlouhá praxe, dobrá organizace. Řekla bych jeden z nejlepších a nejpřínosnějších kurzů, který jsem zatím absolvovala. Ještě jednou za vše moc díky a už se těším na další pokračování a rozšíření.

Lenka Beková Rehabilitační odd., Zimní stadion, Plzeň

Kdo může přijít?

Jste laici? Prima, naučíte se jak pomoci sobě, své rodině, přátelům a kdo ví... Klidně se do toho jednou můžete pustit profesionálně, takových už znám dost. Ale pro začátek stačí "obyčejná" zvědavost. Nepotřebujete žádné odborné znalosti. Co bude třeba z teorie, se dozvíte. Co vás bude zajímat, doplníte si časem. Když vás to chytne, tak vás bude zvídavost bavit a sami se doučíte, co třeba. První potřebujete umět hmaty a vědět, co jej jejich principem - proč to pomáhá a co se při tom přesně děje, není zase tak podstatné. Co poberete hlavou, to poberete. Žádný stres.

Jste profesionálové? Na vás čeká především praktická dovednost. Co a proč bude zmíněno, aby to zapadlo do současných vašich znalostí. Tím vám bude jasné, kdy a co použít pro maximální efekt. Jak kombinovat a s čím, s čím ne. Na vaše dotazy dostanete odpověď tak podrobně, jak bude třeba. Když víte proč, snáze se rozhodujete, co použijete a kdy. Výsledek je pak jen otázkou možností daného těla.

Co se v kurzech vlastně naučíte?

Naučíte se "Jeden hmat" a jeho široké variace. Pokryjete s nimi celé tělo s problémy téměř kdekoliv. Startovací kurz vám ukáže hned plnou dávku efektivních hmatů, co spolehlivě pomáhají. Dostanete tak perfektní nástroj na bolesti hlavy, beder, krku, mezi lopatkami, ramen... Navíc bez něho se před Speciály - nadstavbami komplexních řešení třeba bolestí ramenního kloubu, rukou, kolen, plodnosti a dalších problémů neobejdete. Potřebujete něco, co připraví celé tělo na další specializovaná působení. Pořadí speciálních témat, která si vyberete, je pak čistě na vaší zvědavosti. Startovací kurz v klidu a pohodě zvládnete za dva dny. Speciální "zvědavecké" za jeden den. Opakování matky moudrosti je pro ty, kteří chtějí být opravdu dobří a naučit se ještě něco navíc... Tak do toho 🙂

Zvládnou to vaše ruce a záda? Jak je pošetříte?

Kdo říká, že výsledek se musí oddřít, se naštěstí mýlí. Rozlučte se s vyčerpáním a únavou. Stačí si počkat. Nechte pracovat klienta. Vy děláte hmaty jak nejlépe umíte, klientovo tělo pracuje jak nejlépe umí a vy mu na to dáte čas (který využijete klidně ke svému odpočinku). Klienti pociťují výsledek většinou již při první návštěvě. Jen se jich musíte zeptat, co je už lepší a o kolik. Klienti jsou někdy hrozně nepozorní :).

Bonus už před kurzem - VÝUKOVÁ VIDEA Z CELÉHO KURZU

Můžete se s hmaty seznámit už před kurzem. Kurz pak bude mnohem efektivnější. Také Vám později poslouží jako oprava chyb, ke kterým občas sklouzne každý. Co není v hlavě, musí být ve videu. Při zakoupení Startovacího kurzu dostanete hned video se základními hmaty a také kompletní výukové video. I pro Speciální kurzy dostanete hned výukové video každého zakoupeného kurzu. Uvidíte hmaty z vašeho pohledu a dostanete k nim rady a upozornění, na co si dát pozor, jak řešit chyby, abyste dosahovali co nejlepších výsledků a cítili se jistí.

I Vás těší, když umíte pomoci?

Na Startovací kurz navazují Speciální kurzy cílené na oblasti těla tak, aby měly maximální efekt. Vyberete si, co Vás zajímá a naučíte se vše, co je k dispozici. Dokážete s tím pomoci mnoha lidem, kteří jinde nenašli pomoc. Kolena, zamrzlá ramena, bolavé kotníky, krky, čelisti, lokty, karpální tunely... Prostě uděláte to, co umíte a počkáte si na dobré zprávy při příští návštěvě.

Úžasný pocit ošetření zažijete na vlastním těle

Je prima sledovat, jak během kurzu odpadají různé bolístky a potíže, které jste si přivezli. Není nad to pocítit a zažít výsledky na vlastním těle. I laik dokáže s tímhle kurzem výrazně pomoci. Masér a fyzioterapeut často i "kouzlit". Vlastní zkušeností se naučíte nejvíc. Pocítit, co několik přebrnknutí s Vaším tělem dokáže, dá víc, než hodiny výkladu. Vy pak prostě víte, co to dokáže. Ostatní čekají, až jim to také ukážete :).

Kdy se koná nejbližší kurz?Ceník a přihláška...

Otázky a odpovědi

Kdo může na prezenční kurz Bowenovy techniky?

Kurz je určen pro všechny nehledě na odbornost. Přizpůsobujeme přístup ke každému podle jeho potřeb. Jsme zvyklí a umíme se přizpůsobit od laiků až po lékaře. Znalosti jsou však výhodou především pro rychlost osvojování si hmatů, když víte, kam saháte a můžete postupovat podle instrukcí ve skriptech.

Je to namáhavé?

Tato technika má velkou přednost v tom, že i jemný hmat má velkou účinnost. Proto i drobná žena dokáže pomocí této techniky ovlivnit potíže vzrostlého muže.

Děti a Bowenova technika? Mám malé dítě, půjde to na něj použít?

Výborně lze „brnkání“ použít na děti od narození, především na děti od dvou let věku, kdy mají někdy potíže s usínáním (neklid). „Bowenova ukolébavka“ funguje velice rychle, stačí ji aplikovat na zádíčka případně nožičky.

Bowenova technika mne zajímá, ale jsem laik, musím na třídenní masérský kurz?

Ne, máme v nabídce i jednodenní kurz pro domácí použití. Můžete si udělat hezký den s partnerem, nebo kamarádkou, abyste měli i Vy v dosahu někoho, kdo se postará na oplátku zase o Vás.