Co můžete čekat od Bowenovy techniky v našem podání?

Řešení bolesti ramene po pádu

 

Na podzim 2017 za mnou přišel muž 65 let. Upadl a narazil si rameno. Nemohl zvednout ruku více, než na 90°. Zjistilo se, že lopatka se vůbec nechce pohnout, rameno bylo z předu a na paži bolestivé a to obojí byl důvod, proč ruka nešla zvednout výše. Nemohl se pořádně obléknout, učesat, nasadit čepici ani najíst.

 

Klient byl z daleka, takže jsme měli jen jedenu možnost zásahu Bowenovou technikou. Bylo zařazeno základní ošetření a pak specializované hmaty na lopatkách, ramenech a pažích. Doplnili jsme jej o lehké protažení a po celkově 30ti minutách byl výsledek následující:

 

Po zásahu byl klient schopen se pohodlně obléci, rozsah se zvětšil jak nahoru tak i výrazně dozadu. Pokud by byla možnost dalších cca dvou zásahů, klient by měl pravděpodobně plný rozsah pohybu.


Byl jsem na jedné akci v Brně a začala mne šíleně bolet hlava, občas se mi to stává. Dostal jsem se jen na krátké ošetření krku a nestačil jsem se divit. Ta hlava mne po několika hmatech na krku a ramenou (celkem asi jen 5 minut!) přestala prakticky skoro okamžitě bolet. To jsem nechápal, je to naprosto skvělé. Jen to tak mít vždycky po ruce :), stálo by za to se to naučit.

- Aleš Napert, 48 let

Jsem v osemém měsíci a v noci mne začaly brnět ruce a bolet tak, že mne to budilo. Ukázalo se, že to asi budou krpální tunely. Jako těhotná nemůžu brát žádné prášky a narazila jsem na odkaz, kde se mluvilo o Bowenově technice, že to na karpály pomáhá a může se dělat i v sedě. Hodně se mi ulevilo už hned těsně po prvním ošetření, ruce přestaly brnět o 70% a tak jsem cítila, jak mi splaskly, že jsem mohla lepší zatnout pěst. Byla jsem celkem 4x a hodně se to zlepšilo, v noci mne to už vůbec nebudí a jinak to cítím velmi málo. Taky se mi ulevilo s bolestí v zádech, což byl přijemný bonus :).

- Dragonová Jana, 36 let

Před dvouma rokama jsem musel přestat hrát fotbal, protože mě začala bolet hlava po každém tréninku víc a víc. Máma mě protáhla všema možnejma vyšetřeníma hlavy, ale nikde se nic nenašlo. Našla pak někde na internetu tady tu masáž a dovedla mě tam. Po prvním masírování se mi dost ulevilo, musel jsem teda taky cvičit protahování na krk, ale protože mi to ulevovalo, tak jsem to dělal. Nakonec se ukázalo, že to bylo od zatuhlých svalů na ramenech a na krku, jak jsme rychle vyrostl, hlavičkoval a tak. Přestalo to nakonec úplně, došel jsem celkem 4x. Fotbal už hrát nebudu, ale jsem hlavně rád, že jsem se toho zbavil.

- Petr K., 16 let

Dobrý večer, paní Švestková, včera večer cestou domů z masáže jsem sice bedra a kyčle a vlastně i hlavu po masáži cítila dost, ale dneska nádhera. Hlava je naprosto v pořádku, kyčle mne dneska vůbec nebolí a o bedrech jen vím a nebolí (ťuk ťuk ťuk). Moc Vám děkuji a jen doufám, že Bowena budete praktikovat minimálně do konce mého života 😀

- Eva Řezníčková, 39 let

Víte, zkusila jsem Vás jako poslední možnost, jak se vyhnout operaci karpálních tunelů, ze které jsem měla hrůzu. Už jsem měla dokonce domluvený termín, protože mne ruce bolely v noci už jako čert a nevyspala jsem se pořádně. Dneska je to skoro rok, co jsem u vás začala. Ruce jsou v klidu, skoro o nich nevím a spím úplně krásně. Vím ale, že to musím hlídat a jednou za měsíc zajít, jinak se začínají trošku hlásit. Pokud to ale dodržím, jsem v klidu. Díky moc.

- Šimoníková Lenka, 62 let

No, moje rameno je o dost lepší, začal jsem ráno trochu cvičit, tak to bude i tím. Ale musím říct, že mi jedna návštěva u vás pomohla víc, než osm na poliklinice. Chodil jsem tam po obědě jako na siestu, trochu mne pomasírovali, nic to nestálo, krom času. Jenže právě toho já nemám vůbec nazbyt.

- Lukáš Neubauer
Chci se objednat