KURZY

BOWENOVY TECHNIKY

 Úleva pro pacienty, klienty i rodinu!
Úleva pro vaše ruce!

Co to je Bowen?

Nejen díky úrazům, ale častěji kvůli špatnými pohybovým stereotypům se lidé dostávají nezřídka k velkým potížím. Bowenova technika rychle eliminuje bolest a facilitací či relaxací konkrétních struktur umožňuje kratší a mnohem snazší rehabilitaci. Pomáhá k rychlému zvyšování rozsahu pohybu bez zbytečné bolesti i k navození lepšího pohybového stereotypu. Největším přínosem je velmi malá fyzická i časová náročnost a naopak vysoký efekt. Je skvělou alternativou mnoha namáhavých technik a pro terapeuta vítanou úlevou ač její účinnost je opravdu vysoká.  V kombinaci s nácvikem vhodného pohybového vzoru je efekt velmi potěšující. 

Myofasciální technika podle Bowena obecně pracuje se svaly, nervy, šlachami, vazy a především fasciemi. Působení je nejen lokální, ale také celkové - pomáhá tělu vrátit se k původnímu efektivnímu nastavení organismu. Přeneseně nebo i přímo lze ovlivnit i vnitřní orgány. Podporuje tělo v dořešení odložených problémů.

Teoretická část: Princip působení hmatů, ovlivňované struktury, zařazení do praxe.

Praktická část: Komplexní ošetření měkkých tkání - hlavní sestava pro celé tělo - jak eliminovat bolest a rychle získat potřebný rozsah, aby bylo možno účinně zahájit cvičení. Vhodné je také jako prevence u sportovců, jako akutní zásah při spasmech z námahy apod.

Po zaplacení mají účastníci možnost dostat v ceně kurzu přístup k podrobnému výukovému videu.

PRO KOHO JSOU KURZY URČENÉ?

Kurzy jsou vhodné pro laiky, maséry i profesionální zdravotnické pracovníky - fyzioterapety či lékaře.

Je to proto, že laik může přesně následovat danou vyučovanou sestavu a bude úspěšný. Profesionál si ji může přizpůsobit a využít svých odborných znalostí a bude vysoce úspěšný.

 

Tedy bez ohledu na odbornost - kurz je užitečný pro všechny, kdo chtějí investovat do zdokonalení svých dovedností a tím i do zvýšení svého ocenění.

 

Pro všechny, kdo chtějí pomáhat druhým s jejich bolestmi.

 

Pro všechny, kdo chtějí rychle sami sobě umět ulevit od bolesti.

WEBINÁŘE

Chcete se učit pohodlně doma v čase, kdy Vám to vyhovuje? Videa jsou názorná a zaměřená prakticky na různé problémy.

Přehled webinářů

HLAVNÍ KURZ

Skupinový kurz Bowenovy techniky - hlavní sestavy. Po jeho absolvování můžete libovolně pokračovat v navazujících speciálních kurzech.

Termíny a objednávka

NAVAZUJÍCÍ SPECIÁLY

Speciální navazující kurzy jsou zaměřené na různé části těla a jdou mnohem více do hloubky. Jsou určené pouze pro absolventy hlavního kurzu.

INDIVIDUÁL

Upřednostňujete individuální přístup, chcete mít lektora jen pro sebe a vytěžit maximum znalostí? Pak je tento kurz pro Vás.

Objednávka

JAK VYPADÁ BOWENOVA TECHNIKA?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Manuální technika uznaná pro její vynikající účinky i Světovou zdravotnickou organizací.

PROČ PŘIJÍT NA KURZ?

Hledáte něco, co pohne vaším životem užitečným směrem?

 

Chcete najít pocit, že děláte něco důležitého pro druhé?

 

Potřebujete najít práci, kterou fyzicky zvládnete?

Toužíte vyměnit svou profesi za nějakou "hřejivější"?

 

Chcete pomoci vašim blízkým nebo i sobě? 

 

Objednáním kurzů získáte přístup do Bowen klubu, kde najdete výuková videa k zakoupeným kurzům a další výhody.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Kdo může na prezenční kurz Bowenovy techniky?

Každý, kdo se to chce dobře naučit. Neslibuji snadný kurz, ale výsledek bude stát za to. Tato technika si pro to, aby byla účinná, žádá pořádnou praxi.

Je to namáhavé?

Tato technika má velkou přednost v tom, že i jemný hmat má velkou účinnost. Proto i drobná žena dokáže bez námahy pomocí této techniky ovlivnit potíže vzrostlého muže.

Mám malé dítě, půjde na něj Bowen technika použít?

Výborně lze „brnkání“ použít na děti od narození, především na děti od dvou let věku, kdy mají někdy potíže s usínáním (neklid). „Bowenova ukolébavka“ funguje velice rychle, stačí ji aplikovat na zádíčka, případně nožičky.

Bowenova technika mne zajímá, ale jsem laik. Můžu přijít?

Ano, kurz je hlavně praktický a technika je bezpečná. Můžete si udělat hezký víkend s partnerem nebo kamarádkou. Abyste měli i Vy v dosahu někoho, kdo se postará na oplátku zase o Vás.

PRO CO SI LIDÉ CHODÍ KE MNĚ NA KURZY?

PRO KVALITU
Kromě kurzů pro veřejnost, které mám také moc ráda, školím pro školící střediska fyzioterapeutů, pro pracovníky léčben a spolupracuji s vrcholovými sportovci. Garantuji účinnost toho, co Vás naučím, ze své vlastní praxe. Garantuji vysokou kvalitu vysvětlení a vysokou péči o správné provedení - proto se na každý kurz dostane pouze tolik lidí, aby tato kvalita byla zaručena.

PRO VLÍDNOST A TRPĚLIVOST
Klidně vám to ukáži padesátkrát a ještě jednou. Vím, jaké to je, učit se něco úúúplně nového a jiného. Mnoho "obyčejných" lidí, kteří před tím ani nikdy nemasírovali, se po kurzech stalo velmi dobrými a vyhledávanými Bowen praktiky.

PRO NADŠENÍ A SEBEREALIZACI
Bowenova technika lidi na našem kurzu nadchne a otevře jim široké možnosti seberealizace. Chodí sem nejen maséři. Často přijdou účetní, ekonomové, technici a třeba laborantky. Kompenzace intelektuální práce pomocí Bowenovy techniky jim dělá moc dobře. Taky se při kurzech často zasmějeme - všichni chceme načerpat pohodu a energii.

KDY SE PŘIDÁTE TAKY?

Absolvovala jsem u Dany hlavní kurz Bowenovy techniky i většinu speciálů. Vždycky jsem byla spokojená jak s nákladem informací a dovedností Bowenových hmatů, tak i Daniným profesionálním a zároveň přátelským přístupem při výuce. Bowenova technika mi jako fyzioterapeutovi dává velký smysl. Mám v rukou nástroj, který funguje a přináší rychlé, ale hlavně i trvalé výsledky. Myslím, že tuto techniku by měl při své práci využívat každý fyzioterapeut. Je samozřejmě vhodná i pro laiky, kteří se zajímají o to, jak vyřešit své pohybové problémy. S Daniným přístupem při výuce si Bowenovu techniku může osvojit opravdu každý, kdo má upřímný zájem se něco nového naučit. Mohu jen doporučit! Veronika Janďourková,fyzioterapeut
"Přijde mi, že klasická masáž moc nefunguje. Lidé chodí po doktorech, dostávají prášky, ale nikdo na ně nesahá. Chtěl bych umět víc pomoct tím, že budu umět dobře sáhnout a udělat něco účinného."
"S některými pacienty si nevím rady. Jestli jim to může pomoci tak, jak jsem teď zažila já, to by byla velká úleva pro ně i pro mne."
Ahoj Danuško, moc děkuji za víkendový kurz, byl dostačující výklad, dlouhá praxe, dobrá organizace. Řekla bych jeden z nejlepších a nejpřínosnějších kurzů, který jsem zatím absolvovala. Ještě jednou za vše moc díky a už se těším na další pokračování a rozšíření. Lenka Beková
"Vlastně o tom moc nevím, ale moje klientka byla na téhle masáži, když byla někde na dovolené. Říkala, že jí to moc pomohlo, že by se mi to mohlo hodit. Tak jsem tady."
"Nejsem ani masér, ani fyzio, jen laik. Já to chci pro rodinu. Máme starého dědu, co už toho moc nemůže. Chtěla bych mu pomoct. Pak syn hraje hokej, ten to taky bude potřebovat. Mám s sebou dceru, abychom pak daly hlavy dohromady a taky abychom se staraly o sebe navzájem."
"Už léta masíruji a dost mne bolí ruce. Nutně potřebuji snížit námahu, jinak budu muset přestat."

KDE SE BOWENOVA TECHNIKA VZALA?

Bowenova technika, Bodová myofasciální technika (B.M.T.), Myofasciální technika podle Bowena nebo VHT, to vše jsou názvy, které se v současné době užívají.

Autorem této speciální metody je Australan Tomas A. Bowen (1916-1982).

Ačkoli neměl žádné  medicínské vzdělání, jako masérský samouk poskytoval hráčům fotbalu po zápasech masáže. Předpokládá se, že impulsem pro objev jeho metody bylo setkání s Ernie Saundersem, věhlasným masérem a fyzioterapeutem. Tom Bowen během třiceti let, kdy metodu používal a vyvíjel, dosahoval vynikajících výsledků.  V roce 1952 otevřel kliniku a brzy se stal léčitelskou legendou. Úspěšnost jeho zákroků se tradovala kolem 85 až 90  procent. Po jeho smrti se Bowenova technika začala šířit po Austrálii a později i po Evropě a Americe. Používá se více než 40 let a napomáhá tisícům lidí, kteří trpí různými chorobami.

Vždycky tam je u vás cítit touha něco dokázat a umět.

I vy se to dokážete naučit...