Dana Švestková foto

Tohle jsem já - Dana Švestková

Jsem fanynka Bowenovy techniky z celého srdce, protože mi moc pomohla. Učím vaše ruce masírovat efektivně a s lehkostí, protože tak můžete pomáhat sobě i ostatním při zachování svého zdraví. Pomozte sobě či své rodině. Najděte práci, která vás bude těšit a dopřeje vám dostatek prostředků na růst i odpočinek.

Proč dělám tuhle práci?

Jací jste na lidi kolem, když jste mrzutí kvůli bolesti? Když se jí zbavíte, jste také v lepší náladě? To stejné lidé kolem. Komu se uleví, je milejší a vstřícnější. To se mi líbí a v tom chci žít. Co vy?

Ráda bořím představu, že masáže jsou špatně placená dřina.


Fascinuje mne, jak několik hmatů dokáže vybudit schopnosti těla tak, že se vyhrabe i z dost velkých problémů. Baví mne objevovat, na co všechno takový jeden hmat funguje. Baví mne jeho zdánlivá jednoduchost. Nepřestává mne překvapovat, jak několik dobře mířených hmatů stačí, aby lidé zase běhali jako srnky.


Je velký omyl, že jen velká dřina maséra vede k dobrému výsledku masáže


Často slýchám od klientů: „Jen mi naložte, když to pomůže“. Také jsem bývala masérka „dělnice“ – makala jsem jak divá, hezky každý hmat pojistit dvěma dalšími. Hlavně, abych měla klidné svědomí, že jsem si své peníze poctivě odpracovala. Raději něco navrch, než aby si klient nedejbože řekl, že jsem se nepředřela.
 
Tak nějak je to i v povědomí lidí. Když jdou na masáž, odloží tam své tělo jako do servisu. Servisák si mákne, zatím co oni si skočí na kafíčko, nebo dají šlofíka. Když si přijdou tělo vyzvednout, měl by být servisák trochu opocený a mít ošoupané prsty na důkaz toho, že si toho šlofíka nedal taky. Ale jak dlouho může tohle kterýkoliv servisák vydržet?

Naštěstí jsem objevila Bowenovu techniku. Není pro každého, ale kdo zjistí, co umí, už nechce dělat klasiku


V čem je Bowenova technika tak jiná? Můžete a dokonce musíte pro dobro klienta při práci i trochu odpočívat. Je to v tom, že uděláte hmaty a zatím, co klientovo tělo pracuje, vy máte pauzu. Je to nutné pro rychlejší a větší efekt. Musela jsem si na to taky chvíli zvykat, ale zvykla jsem si ráda. 
Být po pár klasických masážích grogy a mít ztuhlé a bolavé ruce je nepříjemné. S Bowenovou technikou je to fyzicky mnohem méně náročné.

 

Pomáhat druhým má člověku dělat dobře - přestaňte dřít, začněte "brnkat"