Tohle jsem já - Dana Švestková

Nadšená masérka s neutuchající zvídavostí, hledačka „perel“ mezi masérskými technikami a fanynka Bowenovy techniky do morku kostí. Učím vaše ruce masírovat efektivně a s lehkostí, protože tak můžete pomáhat sobě i ostatním při zachování svého zdraví. Zůstane vám čas a síla i na vaše zájmy. Snáze si na ně i vyděláte. 

Odkud čerpám znalosti?

Poťouchle ráda bořím představu, že masáže jsou špatně placená dřina. Fascinuje mne, jak několik hmatů dokáže vybudit schopnosti těla tak, že se vyhrabe i z dost velkých problémů. Baví mne objevovat, na co všechno takový jeden hmat funguje. Baví mne jeho zdánlivá jednoduchost. Nepřestává mne překvapovat, jak několik dobře mířených hmatů stačí, aby lidé zase běhali jako srnky.


Je velký omyl, že jen velká dřina maséra vede k dobrému výsledku masáže.


Často slýchám od klientů: „Jen mi naložte, když to pomůže“. Také jsem bývala masérka „dělnice“ – makala jsem jak divá, hezky každý hmat pojistit dvěma dalšími. Hlavně abych měla klidné svědomí, že jsem si své peníze poctivě odpracovala. Raději něco navrch, než aby si klient nedejbože řekl, že jsem se nepředřela.

Tak nějak je to i v povědomí lidí. Když jdou na masáž, odloží tam své tělo jako do servisu. Servisák si mákne, zatím co oni si skočí na kafíčko, nebo dají šlofíka. Když si přijdou tělo vyzvednout, měl by být servisák trochu opocený a mít ošoupané prsty na důkaz toho, že si toho šlofíka nedal taky. Ale jak dlouho může tohle kterýkoliv servisák vydržet?


Naštěstí jsem objevila Bowenovu techniku a v sobě cit pro reakce těla na její hmaty, neutuchající zvídavost a potřebu pomáhat lidem.


V čem je Bowenova technika tak jiná? Můžete a dokonce musíte lenošit. Je to v tom, že uděláte hmaty a zatím, co klientovo tělo pracuje, vy máte volno (je libo kafíčko?). To, co tuto výměnu rolí posvěcuje, je rychlý a výborný efekt. Musela jsem si na to chvíli zvykat, ale zvykla jsem si ráda.
O tom to celé je. Dělat udřené masáže je nesmysl, když ji sami po každém z klientů potřebujete jako sůl. S Bowenovou technikou je to fyzicky odpočinek. Jak se ten "Jeden hmat" jednou dobře naučíte, máte vyhráno.

Proto Vás naučím přesně tohle:

  • Mějte svého Kapesního maséra - stáhněte si videa a naučte se, jak sami sobě pomoci kdykoliv a kdekoliv.
  • Jak se stát Líným masérem - naučíte se jak to udělat, abyste přestali být masérka dělnice (a to i v případě mužů) a stali se královnou či králem, kterým stačí vědět a udělat hmat tu a tam a klientovo tělo vyšlapuje jako hodinky.
  • Jak být excelentním masérem- zarezervujte si připravovaný e-book a pochopíte, co odlišuje výjimečné maséry od průměru a jak z něj vystoupit. Pošleme jej, jakmile ho dokončíme.

Velmi oceňuji průběh celého kurzu. Zájem a anatomické znalosti lektorky, které dávaly kurzu vysoce odborný pohled, ale zároveň „lidský“ pohled na lidské tělo. Hmaty jsme se učili do detailu, vše jsme několikrát vyzkoušeli, vždy pod kontrolou a případným vedením rukama lektorky. Díky preciznímu odzkoušení, jsem po příjezdu domů mohla začít s praxí. Hned v pondělí manžel přišel z práce s nádherným ústřelem krční páteře, neváhala jsem, provedla jsem ošetření Bowenem a nestačila se divit. Úleva přišla okamžitě a ráno byl manžel bez potíží. Osobně jsem touto technikou nadšená a těším se, že ji využiji jak ve své masérské činnosti, tak i v zaměstnání na rehabilitačním oddělení. Těším se, že budu moci prospět svými nově nabytými znalostmi. Velmi se těším na další specializované semináře. Zdravím a vřele doporučuji. Investice do tohoto kurzu se vám několikanásobně vrátí v podobě nadšených klientů.

Ilona Sejkorová, fyzioterapeut Rehabilitační odd., Nemocnice Semily

Po domácom štúdiu Bowenovej techniky z dostupných zdrojom/z webu som šiel na kurz s očakávaniami, ktoré mi pomôžu viac pochopiť myofasciálne reakcie tela na dotyk. Od začiatku kurzu sme sa venovali praktickým veciam. Veľmi oceňujem tento prístup. Presvedčil som sa, že Bowen technika je minimalistická na počet dotykov i námahu terapeuta. V tomto smere je v úplnom rozpore s tým, čo som praktizoval doteraz. Vďaka lektorce vládla počas kurzu otvorená atmosféra, čo mi dalo oveľa viac ako bolo v osnovách kurzu. Som rád, že som absolvoval tento kurz a ďakujem.

Jozef Baťalík, fyzioterapeut, Levice SK
Jozef Baťalík, fyzioterapeut, Levice SK Ba3um

Hledal jsem nějaké připomínky, ale nic jsem nenašel. Kurz s tak pohodovou atmosférou a hlavně náplní jsem tak dlouho (pokud vůbec někdy) neabsolvoval. Hlavní je, že systém přešel do rukou a zcela spontánně si brnkám na klienty. Nikdy nebudu čistý bowenář", ale užívám si to! Tak se měj krásně a jen tak dál.

Pavel Batík, masér, Brno