Jak prosté, účinné a vzácné

Co to, že se poslední dobou objevilo dost lidí s různými fyzickými potížemi, kteří jsou vyšetření skrz na skrz a pomalu se chystají na post psychiatrického pacienta? Není na nich totiž nic, co by naši Medicínu nasměrovalo na nějaký konkrétní zásah. Naše západně civilizovaná medicína je známá tím, že příliš nedává různé příznaky a události do souvislostí. Zajímavé je, že to často nenapadne ani samotného pacienta, a pokud ano, není mu to v západně civilizované medicíně moc platné.

Systém péče zatím jen stydlivě koketuje s psychosomatickým pohledem na problémy. Domlouvání se specialistů mezi sebou je zatím spíše ojedinělým jevem, o diskuzi lékaře a psychoterapeuta se ani neodvážím přemýšlet. Protože nejde o žádnou „alternativu“, ale o pomoc, kterou lze v některých evropských zemích dostat běžně, je potřeba dát vědět široké veřejnosti, že toto lze najít již i u nás a to dokonce v ojedinělé podobě.

Jde o fyzické potíže, které jsou málokdy vyřešené medicínsky, ale ze zkušenosti v praxi dobře ovlivnitelné Bowenovou technikou (budeme se věnovat v příštím článku) a mnohdy jejich psychické pozadí ovlivnitelné terapeutickým rozhovorem (Psychoterapií) = 1) „jak účinné“.

To by mohlo mít jednu nevýhodu, pokud byste museli hledat takové terapeuty každého zvlášť. To by stálo hodně času, peněz a dvojí obavy, kde najdete dva takové, abyste k nim měli důvěru. Co kdyby to šlo spojit do jedné terapie? = 2) „Jak prosté“. V BowenCentru v Poděbradech je výhodou, že zde najdete terapeuta Bowenovy techniky a Psychoterapie v jedné osobě. Pokud se tedy při masáži Bowenovou technikou vynoří tíživé téma, může se rovnou pořešit a lidé tak najdou dvojitou úlevu… a že se vynořuje často.

Kromě ušetřeného času to má velkou výhodu i finanční, co si budeme povídat. Pokud by se dělala každá terapie zvlášť, stálo by to nejméně 1100 Kč, pokud je to spojeno dohromady, cena je více jak o třetinu nižší, pokud jde jen o masáž, platí se jen masáž a to je rozdíl dost významný. Navíc si lidé mohou terapeutku nejprve „okouknout“ při masáži a teprve až pocítí důvěru, mohou se svěřit a právě to se děje poměrně pravidelně. Výsledky takových propojených terapií jsou překvapivé. Je dobře o té možnosti vědět, viděla jsem už mnohé lidi, kteří začínali věřit tomu, že jsou snad blázni. Řešení přitom bylo poměrně rychlé.

Pomozte ostatním a napište do komentáře, kde jinde jste se také setkali s podobným přístupem, aby i ostatní měli možnost větší pomoci se svými potížemi.

Řekněte mi, co si o tom myslíte? Komentujte níže!