Často kladené dotazy - FAQ

Některé dotazy se často opakují a tak je zde uvádíme pro lepší orientaci.
Pokud zde nenajdete ten Váš, napište nám přes stránku s Dotazy nebo na email.
Brzy odpovíme.

MASÁŽE

KURZY

 • Bolí ošetření Bowenem?

  To záleží na tom, jestli Vás masírované místo bolí samo o sobě. Pokud ano, bude ošetření zřejmě trochu citlivé. Bývá to však „příjemná“ bolest přinášející úlevu. Jinak je ošetření Bowenovou technikou spíše příjemné a uspávající.

 • Můžu jít rovnou na Speciál, když mám jiný kurz Bowena?

  Ano, můžete. Na Speciál potřebujete zvládat základní hmaty a umět alespoň základní sestavu. Není podmínkou absolvovat náš Základní kurz. Pokud máte vyšší stupně, některé části ze Speciálů již budete znát, pak získáte slevu na kurzovném. Zeptejte se nás kolik.

 • Kolikrát mám přijít?

  Zázraky se stávají, někdy stačí i jednou. Základní opakování je však 3 – 5 návštěv cca po pěti až sedmi dnech, kdy se stav postupně zlepšuje. Při této sérii jsme schopni dosáhnout hlubšího a trvalejšího účinku. Individuálně je třeba postupovat podle vývoje stavu, který často záleží na době, po kterou problém trval. Pokud máte nevhodnou práci, nebo jste po úraze, je důležitá pravidelná péče o sebe, pak nejčastěji doporučujeme měsíční „servisní“ interval návštěvy.

 • V jakém pořadí mám chodit na Speciály?

  To je čistě na Vašem výběru. Speciály jsou ucelené problematiky, takže se navzájem nepodmiňují.  Tělo je vzájemně propojený celek, tedy některé spolu souvisí více, než jiné, ale jejich pořadí není určeno. Záleží na potížích, které potřebujete u klientů či rodiny řešit. Oblíbená témata jsou vypsána i vícekrát za rok.

 • Za jak dlouho ucítím zlepšení?

  Ve většině případů poznáte efekt již během první návštěvy. Ke zjištěným bolestivým místům se vrátíme většinou jednou a zpravidla je již cítit rozdíl v pocitu. Dochází k prokrvení a upozornění těla, aby se postiženému místu více samo věnovalo. Efekt doznívá ještě cca 5 dní.

 • Co když si potřebuji něco z kurzu zopakovat?

  Máte více možností – buď si projít svá výuková videa s danými hmaty, nebo zvolit osobní opakování. Osobní opakování je možné vždy podle volného místa na zvoleném kurzu. Cena je zvýhodněna a je uvedena v každém přihlašovacím formuláři. Dále je možné i individuální opakování většinou v dvouhodinových blocích.

 • Může přijít po Bowence zhoršení?

  Zhoršením je míněna rozlámanost, únava, ozvání se potíží i staršího data, ale po omezenou dobu. To považujeme za pozitivní znak. Je vidět, že tělo má sílu zareagovat. Toto zhoršení trvá maximálně dva dny, pak odezní a zpravidla přichází zlepšení. Není to však pravidlo, cca v polovině případů se stav rovnou zlepší.

 • Jak je to s koňmi a psi? Musím absolvovat kurz zaměřený na lidi?

  Doporučení zní ANO z následujících důvodů:

  Naučit se dobře hmaty dříve, než na koně či psa sáhnete, abyste si to jen na zvířeti upřesnila, jelikož toho zvířata tolik při učení nesnesou.
  Pokud budete masírovat koně, je nutné pracovat i s jezdcem, pokud je křivý on, na koně to bude stále znovu a znovu přenášet zpátky a opačně – umět dobře obojí je veliká výhoda pro praxi. Kurzy koní a psů obsahují sice základ pro lidi, ale z mého pohledu to nestačí.

 • Jaká jsou doporučení po masáži?

  Po masáži je dobré spíše odpočívat – ne jen ležet, nebo sedět (to jen max. 30 min), hodí se třeba procházka.
  Je dobře se napít a vyvarovat větší námahy, studené nebo horké sprchy, sauny a jiných extrémů. Není vhodné do pěti dnů míchat s jinými technikami – tělo míchá informace, což snižuje účinek všech zúčastněných technik a také nevíte, co vlastně pomohlo. Zvolte jednu a dejte tělu čas ukázat, co z ní dokáže využít.

 • Je k dispozici nějaký videozáznam z kurzu, za kolik?

  Ano, dokonce přímo výukové video. Tím je myšleno takové zpracování, které ukazuje detaily hmatů a jejich nápravu při potížích. Videa jsou V CENĚ KURZU. Každý kurz má kompletní video s obsahem kurzu. Po přihlášení a uhrazení dostanete přístupové údaje a budete mít přístup stále, tedy už i před kurzem.